Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
7 postów 19 komentarzy

Jarosław Supłacz

Jarosław Supłacz - rynki kapitałowe, specyfika rynku nad Wisłą, gospodarka, finanse. Moje teksty można znaleźć w Gazecie Finansowej i na polandsecurities.com 300/500mld - przyrost długu publicznego w 3 lata w PL. To powinno być najważniejsze, nie było, ale będzie

Moje komentarze

 • @BłękitnyOceanstnieje 13:40:30
  Dziękuję
  bardzo mi miło :)
  Kto promował fundusze IDEA Premium oraz Idea Obligacji?
 • po obrońcach go poznacie...
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/joanna-senyszyn-staje-w-obronie-ks-bonieckiego,1,4897329,wiadomosc.html
  Zakon Ojców Celebrytów
 • Kto komu ile zapłaci?
  czyli TVN (n-ka) kupi Canal+ od Vivendi, a Vivendi kupi część akcji ITI.
  tak by wynikało z linku do Rzepy.

  Kto na tym najlepiej zarobi?
  Rzeczywiście, Vivendii i akcjonariusze pozbywający się akcji ITI mogliby być zadowoleni w sytuacji gdy TVN dobrze zapłaci za Cyfra+, a Vivendi dobrze zapłaci za część akcji ITI.
  Jednak poza Vivendi i akcjonariuszami ITI sprzedającymi akcje jest jeszcze trzecia strona transakcji mieszanej - TVN. Czy akcjonariusze TVN także mają się z czego cieszyć…?
  Strategiczne Partnerstwo TVN
 • Co potwierdza rynek?
  dzisiejsze notowania dają odpowiedź rynku:
  http://stooq.pl/notowania/index.html?data=20111027&kat=g3&show=2&wtr=1&chart_=1&typ_=l&sort=

  WIG20 rośnie o ponad 3%, natomiast TVN ma największy spadek -1,68%, drugi w kolejności największy spadek to BRE -1,04% i trzeci największy spadek w WIG20 to TPSA -0.85%.

  ciekawa koincydencja zdarzeń :) zwłaszcza w odniesieniu do TPSA
  Nikt nie chce stacji TVN
 • @Torin
  moim zdaniem, całkiem możliwa niewłaściwa diagnoza i np. niewykonanie badań. Powinien poprosić LPK o nowe skierowanie do neurologa i pójść do innej poradni, może też pójść bez nowego skierowania do innego neurologa w tej samej poradni. Ale chyba lepsze pierwsze rozwiązanie. Powinien też zapisać się do tego specjalisty u którego był, z prośbą o krótki termin wizyty spowodowany brakiem efektów leczenia, lekarz też człowiek i może się mylić, raczej nie ma powodu stawiać nierzetelnej diagnozy, natomiast w takim przypadku pacjent nie powinien się zgodzić na długi termin tylko gdy mu taki zasugerują pójść następnego dnia i złożyć pismo wniosek o wyznaczenie wizyty w krótkim terminie i przedstawić dokładnie jakie były zalecenia i co jest nadal. może jeszcze w przypadku silnego bólu pójść do izby przyjęć w szpitalu, a nawet spróbować najpierw uderzyć na oddział neurologiczny, tam go oczywiście skierują do izby przyjęć, ale gdy tam trafi z neurologii to na pewno będzie przyjęcie z konsultacją neurologa, kartę informacyjną ze szpitala z takiej wizyty może dołączyć do wniosku o którym mowa. A najpewniej i najszybciej pójść na prywatne wizyty do kilku lekarzy i ocenić który ma rację :)
  Po trupach donikąd
 • @Torin
  To ciekawy sposób terapii, raczej powinien dostać zlecenie na rehabilitację (jeśli nie leczenie neurochirurgiczne), sanatorium wymaga wniosku do NFZ i najpierw pacjent oczekuje na decyzję, a później i tak ma odległy termin. Być może było tak, że akurat lekarz dający skierowanie wiedział, że są długie terminy na zabiegi rehabilitacyjne w najbliższym rejonie i stąd sanatorium z rehabilitacją. Z reguły sanatorium z NFZ to długi czas oczekiwania, ale może są jakieś inne tryby, albo nie było to formalnie sanatorium tylko zabiegi rehabilitacyjne (tyle że w sanatorium).
  Po trupach donikąd
 • Po trupach donikąd
  dodam link o "oszczędnościach" NFZ:

  http://znak.nowyekran.pl/post/31295,po-trupach-donikad
  EWA KOPACZ ANIOŁ SMIERCI
 • @Autor
  Może się okazać że ITI/TVN nie tak łatwo będzie przekonać potencjalnego nabywcę do wyłożenia pieniędzy, wszelkie ewentualne zachęty w postaci opcji na akcje i inne bonusy dla nowego managementu mogą nie trafić li tylko na podatny grunt, lecz także na zainteresowanie akcjonariuszy kontrolujących poczynania władz spółki. No chyba że ITI/TVN znajdzie kupca, który zamierza wyłożyć tylko swoje rodowe pieniążki, ale takiemu nabywcy bonusy niepotrzebne, patrzy tylko na cenę :)
  Już takie okoliczności rynkowe, że akcjonariusze na pewno będą chcieli wiedzieć więcej o transakcji niż tylko od sprzedawcy i swojego zarządu, główni akcjonariusze potencjalnych nabywców zapewne sami ocenią atrakcyjność oferty. To co mówi ITI/TVN to może być o dużo za mało :) pewnie z równym zainteresowaniem sprawdzą bliższą i dalszą historię grupy... I tutaj podziękowania dla Autora.
  TVN wiosłuje pod prąd
 • PRL bis???
  to zaskoczenie, socjalizm wraca nie tylko w ekonomii, dyspozycyjni wykładowcy?
  To może warto zwrócić uwagę na to jak się prywatyzuje w ministerstwie pod nadzorem pana Garda:
  http://www.polandsecurities.com/PGE_Gazeta_Finansowa_2009.11.06.pdf
  „Czego senior [o rynku kapitałowym] nie musi wiedzieć?”
 • Postępowanie przed ETS
  Można się w pełni zgodzić z tym, że tylko poruszenie sprawy na forum PE i KE daje szanse na respektowanie praw wyborców w Polsce. Jest jeszcze jedna instytucja – Trybunał w Luksemburgu, który służy nie tylko wykładnią prawa wspólnotowego dla sądów krajowych, prowadzi postępowania także na wniosek Komisji, Rady Europy i na wniosek państw członkowskich – ten tryb z pewnością wymaga czasu i przede wszystkim aktywności na forum PE. Jednak skargę może wnieść również osoba fizyczna, która wnioskuje o unieważnienie przez Trybunał konkretnego aktu prawnego, gdy ma on bezpośredni negatywny wpływ na nią osobiście. Zatem być może warto zwrócić uwagę na niezgodność kodeksu wyborczego z prawem wspólnotowym, na nie zagwarantowanie uczciwych wyborów w związku z brakiem nadzoru sądowego nad działaniami PKW. Inna sprawa to stosowanie przepisów.
  Protest Wyborczy - treść
 • Waldemar Pawlak w akcji
  czyli wiele spraw upadło... wiele takich gdzie oskarżonymi byli właściciele spółek... Nawet powrót do przepisu już nic nie zmieni, tylko nowe zdarzenia będą mu podlegały. To jest prawdziwa polityka Pawlaka, oczywiście przy cichym wsparciu koalicji.
  Najdziwniejsze jest uzasadnienie zmiany, jakoby prokuratura nadużywała przepisu :) To może trzeba zmienić wszystkie inne przepisy, które jakoby prokuratura nadużywa? Czy Pawlak wskazał tych prokuratorów wobec których orzeczono nadużycie w związku z postępowaniami dotyczącymi zmienianego przepisu? Prawdziwe oblicze Pawlaka poznajemy od czasu do czasu. Kto pamięta karę nałożoną na J&S i dalsze kroki Pawlaka w sprawie?
  СМЕРШ eliminuje art. 585
 • @Schoppenka 222
  Jak to możliwe by w BTE były zawyżone kwoty? W takim razie ewidentne nadużycie ze strony banku. Co może stanowić nadwyżkę ponad kwotę wierzytelności? Pewnie fakt, że bank szacuje czas egzekucji i dodaje odsetki za przyszły okres. Jednak skąd bank może znać czas egzekucji, zawsze może pojawić się osoba trzecia, która spłaci dług niezależnie od majątku dłużnika. Jednak przyszłe odsetki powinien dochodzić na zasadach ogólnych (drugiego BTE nie wystawi), jak rozumiem praktyka jest inna... pewnie pies pogrzebany w oświadczeniu kredytobiorcy i warunkach na jakich poddaje się BTE, ale ściąganie wyższej kwoty niż aktualnie należna wygląda podejrzanie niezależnie od innych czynności (co na to ETPC?).
  Zabieranie dłużnikowi kwoty wyższej niż wierzytelność to działanie na szkodę dłużnika. Akurat dłużnik poddany egzekucji jest w takiej sytuacji materialnej, że najczęściej każde pieniądze mają dla niego znaczenie. Jeśli komuś pozostaje 10.000 zł to zabranie mu 1000 zł oznacza, że musi zrezygnować z podstawowych potrzeb, gdy ktoś dysponuje 1 mln zł wówczas 1000 zł nie ma żadnego znaczenia, tzw. krańcowa użyteczność dóbr. Zajmowanie dłużnikowi więcej niż wynosi dług to rzeczywiście nadużycie i powinno prowadzić do odszkodowania i zadośćuczynienia. Np. brak możliwości zakupu leków/leczenia w wyniku bezprawnego zajęcia 1000 zł ma nie tylko wymiar finansowy ale może odbić się na życiu i zdrowiu dłużnika. Banki mogą być także stroną pozwaną, to też coś.
  Akcja "DOKUMENT DLA MINISTRA"
 • Kto ma reprezentować interesy dłużnika?
  Komornikowi, który zajmuje maszyny z działającej linii produkcyjnej dłużnika można postawić zarzut sabotażu gospodarczego. Taki komornik może twierdzić, że on zabezpiecza majątek, który da się spieniężyć i tyle go interesuje sytuacja dłużnika. Tylko czy komornik może świadomie działać na szkodę dłużnika (niekiedy równocześnie wierzyciela? Wyrządzać mu swoim działaniem stratę wielokrotnie wyższą niż wartość egzekwowanego długu?
  Jeśli prawo tego zabrania komornikowi to dłużnik ma prawo podjąć czynności we własnej obronie. Sytuacja może być w praktyce o tyle zagmatwana, gdy komornik w asyście policji wchodzi do firmy, a z drugiej strony dłużnik w asyście inne służby (właśnie jakiej? – może także policji) będzie bronił prawa do funkcjonowania zakładu.
  Mając na uwadze praktykę zajęć komorniczych być może celowy byłby rzecznik praw dłużnika z kompetencją do czasowego wstrzymania egzekucji. Również sprawy apelacyjne dotyczące zajęć komorniczych wobec osób prawnych lub osób prowadzących działalność powinien rozstrzygać wyspecjalizowany sąd?
  Z jednej strony komornik - działający na rzecz wierzyciela i mający specjalne uprawnienia, a z drugiej strony kto w interesie dłużnika? Sąd? Ten akurat powinien być bezstronny.
  Akcja "DOKUMENT DLA MINISTRA"
 • Kto kogo okłamał?
  Mnie zastanawiała wypowiedź Kopacz, w której pani minister twierdziła, że na miejscu katastrofy przekopano ziemię na metr głębokości...
  Wypowiedź była skierowana do posłów Rzeczpospolitej. Czy minister Kopacz została oszukana, czy kłamała? Jeśli została oszukana to w jaki sposób? Człowiek mówiący że coś zostało zrobione opiera się na dowodach. Ziemi nie przekopano, a sprostowania nie słyszałem.
  Druga ewentualność to kłamstwo pani minister. Czy minister zdający relacje przed posłami ma prawo wprowadzać w błąd słuchaczy w celu wykorzystania tego błędu do podniesienia oceny rządu, własnego ministerstwa, etc.?
  Dalszego ciągu sprawy nie znam, nie wiem kto oszukiwał, a kto został oszukany, jedno jest pewne ziemi nie przekopano na metr głębokości. Ze względu na zdarzenie będące narodową katastrofą takie sprawy powinny być wyjaśniane, do wypowiedzi Kopacz w Sejmie należało wrócić w okresie wyborów, ale cały czas rzecz wymaga wyjaśnienia, być może już przez nowego marszałka Sejmu.
  Przecwelić państwo
 • @Marek Kajdas
  zgadzam się, idą trudne czasy, to fakt.
  czy przez giełdy? pewnie tak, bo przez wszystkie papiery wartościowe, które były sztucznie wyceniane, a gdzie jak gdzie ale na giełdach trwa nieustanna wycena i „wycena”.
  Właśnie takie fundusze to w przeważającej liczbie maszynki do strzyżenia owiec, większość funduszy jest gorsza od tzw. „rynku”, a jednak ludzie je wybierają.

  W Polsce temat przyrostu długu został przy udziale kontrolowanych mediów zamieciony pod dywan, w ciągu 3 lat dług wzrósł o ponad 50% (dokładnie o 3/5), to więcej niż w USA, czy więcej niż w Grecji to trudno powiedzieć, gdyż tam złoci chłopcy budżet robili.
  Czy zarządzający TFI mówi Ci prawdę?
 • Planowana zmiana miejsc
  Ruch powstał jako strategiczny odrost partii miłości.
  Rządzący, w tym rządzący rządem, wiedzą że miłość do władzy może z czasem przeradzać się w nienawiść.
  Zagospodarowują wolne miejsce i to te które się dopiero pojawi, trzeba to docenić.
  Pała Palikota

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031